МБА на состанокот на ЕБФ во Баку

Претседателството на Македонската банкарска асоцијација учествуваше на 48-миот состанок на придружните членки на Европската банкарска федерација, кој на 19 и 20 мај годинава се одржа во Баку, Азербејџан.

Делегатите од Албанија,Азербејџан, Босна и Херцеговина, Србија, Турција и од Чешка, Германија, Италија во името на Европската Банкарска Федерација ги поздрави главниот директор за политики, Себастијан Де Бровер, кој говореше и за најновите развојни политики во Европската Унија. На состанокот се обрати и Гонзало Гасос, раководител за прудентна политика и супервизија во Европската Банкарска Федерација.

Заменик претседателот на Македонската банкарска асоцијација, Тони Стојановски имаше забележана презентација на тема „Макроекономија и развој на банкарскиот систем во Република Северна Македонија”.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [460.76 KB]

niksa

About niksa